Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čistá radost

29. 7. 2013

Po celodenním cyklo výletě s mojí milovanou kámoškou, kdy jsem byla štastná, že já nemusím být v práci, nikde není ani stopa po človíčkovi - protože všichni na rozdíl od nás makají, 40C vedra polevila a je vlastně nádherně teplý den s obyčejnou 25tkou mi těch 34 km nádherně uteklo. Vůbec mi nevadilo, že jsem trochu zmokla a ještě jsme blbnuly jako malé ten den jsme si nádherně užily a zakončily lahvinkou bílého, obyč pizzou a ostříháním mých už tak krátkých vlasů na úplného kluka to zas budou v práci někteří  nadávati - už se na to těším!!!

A protože den byl dlouhý teplý a krásný je potřeba dodržet předpovědi našich meteorologů a tak se zatáhlo a začal poctivý konvicový slejvák. Ale já musela také dom - dyt jsem tam od rána nebyla nedá se nic dělat ? vyfasovala jsem od kamarádky retro deštník, mikinu a už jsem si to v plážovkách a kratasech s čerstvě ostříhanou hlavou cupitala dom.

Božínku!! ten déšt byl úžasný, vzduch voněl, všude kolem mě potoky teplé vody a vítr vůbec nechladil, ale byl teplý. Bylo to jako když jsem byla malá a maminka mi dovolila se vyřádit v dešti. Nevím proč, ale najednou jsem měla stejnou potřebu jako mají malé děti -  neposlechnout a prostě pořádně proběhnput louži, dupnout si a dívat se jak voda létá a cáká a mít tak obyčejnou "čistou radost" z úplně obyčejné věci - z prudkého teplého letního deště.

Po chvíli jsem zjistila, že kolemjdoucí se na mě dívají se zvláštním výzarem " je to cvok a nebo je nalitá" nedivím se - 40letá koza s deštníkem nad super udělanou hlavou s mikinou a krátkýma kratasama jen v žabkách jak hledá potoky vody a louže a doslova si je užívá. Usmívala jsem se, usmívala jsem se i na ně - dyt je to krása nemít starosti a užít si čistou radost letního deště a jejich výrazy se najednou měnili jako by chápali tu potřebu jakoby čekali až je vyzvu a tak se jen usmívali a v hlavách se jim odehrával boj, který já vyměnila za tu ztracenou dětskou čistou radost .... a mě bylo a je fajn