Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde jsem udělala chybu?

25. 9. 2012

 

Jako každá správná matka mám pocit že své dokonalé dítě vychovávám dokonale a k obrazu dnešní skoro dokonalé doby J - OMYL !

 

Vždy jsem ho nabádala k čistotě těla, nošení neotrhaných věcí ( není přeci cikán nebo povl žijící pod mostem) ke krátkým perfektně sestřiženým vlasům,……

 

Od krátkých vlasů jsem upustila po zjištění, že mu opravdu nesluší a co je horší podporovala jsem jeho růst nádherných kaštanových prstýnků, které jsem tak moc chtěla a nikdy ani u kadeřnice nedocílila. No a po sdělení, že když poslouchá metál nemá čím házet a „šamponky“ nesnáší jsem opravdu byla ráda, že mu mohu kupovat ty super věci na kudrliny.

 

Ale to je asi tak vše.

Nikdy jsem si toho nijak extrémně nevšímala a tak nějak jsem si spokojeně žila ve své naivitě, ale ve chvíli kdy mi můj skoro dospělý syn na věty : „koupím ti triko a nebo mikinu co se ted nosí“ bylo vždy odpovězeno: „ zbytečný“ mé semafory začaly blikat

„ ZBYTEČNÝ“ toto slovo používá větší část mužské populace mé rodiny » néé jenom to né!!!

Ano potvrdilo se co jsem nechtěla L jít koupit nové kalhoty – je zbytečný

Jít koupit novou bundu, protože ta stará má krátké rukávy – je zbytečný

Jít koupit nové boty, protože na těch co nosí padají podrážky – je zbytečný

„Zbytečný“ to slovo slyším ještě mockrát, když za velkou úplatu je mi dovoleno jej vzít do obchodu a něco koupit. Zvykla jsem si.

 

Na co si, ale nezvyknu a co mě dostává a musím řešit na úrovni bitevního pole je „ŠVP“

 

Moje i přesto dokonalé dítko je neskutečně zimomřivé – má nárok cca 2m a váhu 55kg asi by byla zima i mě, ale moje dítko je jižanský típek a má to tutovka zděděné.

Když jsem nedávno mluvila s bráchou a ptala se ho jak se má? Bylo mi odpovězeno, že již né moc dobře, protože se ochladilo a na otázku kolik, že tam mají mi bylo sděleno, že z 50C to kleslo na 28C J prostě geny.

A tak moje dítátko i v letních měsících spí s dekou u krku a v skoro vlněných ponožkách – což by ještě nemuselo být hrozné, kdyby…

Když ho konečně doslova donutím jít s jeho „milovanou muti“ na procházku a on se do předsíně dostaví skoro dospělý típek v krátkém triku, kraťasech a v ruce mikinu a na nohách silné bavlněné ponožky vytažené co možná nejvýš » dochází mi, že jsem někde udělala chybu?

Je totiž léto a venku 30C. Na otázku zda je normální? mi bylo sděleno, že miluje mít nohy v teple – následovala hádka a mé tušení se zhoršovalo.

Jako správná matka jsem syna začala podezírat a oprávněně. Z šuplíku mu nějakým zvláštním způsobem zmizely do ztracena ty super čuper kotníkové letní ponožky a na jejich místě byly nalezeny jen ty silné bavlně

Bitevní pole je otevřené, vlajka vlaje a taktika matky se rozjela. V nepřítomnosti jsem všechny teplé ponožky zabavila a schovala na místo, kde by je dotyčný nehledal. Na otázky kde jsou ?? jsem dělala naprosto blbou bez známek studu.

Přesto mi jedny unikly a mým synem byly střeženy jako poklad největší a tak si to do školních lavic napochodoval típek naprosto spokojený s teplotou svých nožek. Ponožky plnily svůj účel stejně jako všímavost okolí v kterém se synáček pohyboval. Ponožky vskutku dokonalé – béžové s vypleteným vzorem vánočního stromku.      

 

Až po čase v době, kdy již byly ranní mrazíky jsem jako mamka slepička přišla s odtajněným pytlem plným teplých ponožek - bylo nejprve vyhubováno za lest a podrazy a následně sděleno, že třída se shodla na tom, že má nej ponožky a ty dostaly zkratku ŠVP – ŠIKOVNĚ VYPLETENÉ PONOŽKY, protože teplé nohy v jakékoli době jsou důležité!!

Na otázky „proč?“ » odpověd :„ zbytěné se o tom bavit“

Na otázku „jak chceš sbalit holku, když máš vlnáky?“  »  odpověd: „to je problém budoucího Denise“

 

A mě zbylo jen dumat : „ kde jsem udělala chybu?? A nebo mám synáčka s těžkou závislostí na teplých ponožkách v každém ročním období

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Petr, 7. 10. 2012 12:05)

..Hani,to není chyba..je to evoluce,vývoj...já si někdy do postele taky beru vlňáky,ale za cca 2min je sundám,protože mi doutnají chodidla...vidí,jsem taky zvláštní??..nejsem,jen nenosím celý život rukavice..na lyže od -10 st.)))))