Jdi na obsah Jdi na menu
 


předvánoční chaos a bilancování

21. 12. 2012

 každý rok to nesnáším

každý rok slibuji, že příští rok to udělám jinak

každý rok se utvrzuji v tom, že tyto svátky nejsou pro mě

a každý rok je to stejné

nevím proč, ale prostě svátky vánoční nemám ráda! možná jako malá holka, kdy rodiče se snažili udělat vyjímečný pohádkový den, ale to je už tak dávno....

Dneska jako většina lidiček od jistého měsíce začnu snášet penízky na stranu a věřím, že letos koupím ty dárky co udělají radost a splní přání - což se samozřejmě s narůstajícím věkem dítek a náročností šetření a rychle se blížícím dnem vánočním nedaří a nedaří splnit ?

Korunky jsem sice poctivě nanosila na hromádku a poctivě vymýšlela co těm dospělým dítkům a starouškům a milovanému koupit, ale při zjistění co kolik stojí mi ta mrská hromádka nestačí?? Zrada! bud mi na hromádku někdo chodil nebo jsem špatně snášela a nebo jsou nároční??               Nároční nejsou je totiž čím dál těžší něco co udělá radost  co chtějí  - koupit a to co by opravdu většina chtěla a já bych to ráda dala (výhra,zdraví,láska,štěstí) se prostě koupit nedá??

Přesto jsem si vzala dovolenou a rozhodla se, že centra nákupu vezmu útokem o týden dřív, abych předešla davu a za tu malou hromádku co zbyla po nákupech na netu ještě něco seženu.   Plán byl jasný! vstanu brzy, otevírají v 10.00 a většina chodí do práce to mám za 2_3 hodky zmáknutý.

Světe div se!! většina měla stejný nápad jako já v 10:00 jsem tam nepostávala jen s důchodci jak jsem očekávala ale s bandou co měla stejný nápad jako já a regály brala útokem. Z mého plánu se stal celodenní maraton jak vystát v klidu frontu. V poledne jsem si dala pauzu a nevnímaje okolí mířila jsem k tomu poslednímu velkému stolu na nějaký dlabanec. Zvoní telefon a já jen zvedám a slyším svou drahou kamarádku :" sedím o dva stoly dál a jsem stejně zmrskaná a hotová jako ty"

Domů jsem dojela k večeru s jedním jediným dárkem, ale s běžným potravinovým nákupem, který nebyl v plánu ?! a začalo nové letošní kolo mých vnitřních výlevů :

"nesnáším to!! ne příští rok budu šetřit dřív !!  a taky vyjedu dřív! ne vše koupím na netu !!! stejně se jen v poledne postíme na neexistující zlaté prasátko pak se nacpeme, dárky zkoukneme, vše uklidíme a je konec - zruším vánoce !!! ale né to bych přišla o srazy rodinné, společenské hry, společně strávené dny s drahouškama - prostě to zas přežiji "